Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Başlıklar

Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Amigurumi yaparak para kazanma, ek gelir elde etme yöntemlerinden biri olmakla birlikte özellikle ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Bir çeşit örgü ve el işi anlamına gelen bu yöntemde çeşitli süsler ve oyuncaklar üretilebilmektedir. El emeği olarak adlandırılan bu ürünlerden yüksek miktarda para kazanmak da mümkündür.

Öncelikle bu alanda iş yapmak ve satış yaparak para kazanmak istiyorsanız hem amigurumi hem de satış fikirleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Teknolojinin yaygın hale gelmesine bağlı olarak satış yöntemleri çeşitli olsa da işi öğrenmek belli bir zamanınızı alabilir. Ancak para kazanma konusunda kararlıysanız bu işte oldukça başarılı da olabilirsiniz.

Amigurumi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Para kazanma yöntemlerinden biri olan ve özellikle el işine yatkın olan bireyler tarafından tercih edilen amigurumi, nasıl yapıldığı konusunda sıklıkla incelenmektedir. Amigurumi nasıl yapılır sorusu ise konuyla alakalı olarak ele alınan başlıklardan birisidir. Öncelikle amigurumi yapabilmek için aşağıda yer alan malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir.

 • İlmek işaretleyici
 • İnce uçlu tığ
 • İç doldurma amacıyla elyaf
 • Süsleme için düğme, kumaş parçaları vb.
 • Amigurumi ip
Amigurumi Yaparak Para Kazanma
Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Sıralanan bu malzemeleri temin ettikten sonra yapmak istediğiniz motif veya süs eşyanın taslağını hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız bu taslakları üç boyutlu hale getirebilmek için temin ettiğiniz malzemelerden faydalanabilirsiniz. Bunun için birkaç örnek içerik incelemeniz yeterli olacaktır.

Amigurumi İle Yapılabilecek Şeyler Nelerdir?

Amigurumi ile yapılabilecekler listesi, amigurumi yaparak para kazanmaya karar veren ve çeşitlilik arayan bireyler tarafından merak edilmektedir. Süsleme ve motif gibi pek çok içeriği bünyesinde barındıran bu çalışma ile pek çok süs eşya yapılabilmektedir. Daha önce örneği görülen belli başlı çalışmalardan yola çıkılarak sıralanabilecek seçenekler şunlardır:

 • Anime karakterleri
 • Meyve modelleri
 • Dekoratif modeller
 • Broş ve anahtarlık modelleri
 • Hayvan modelleri
 • Çizgi film karakterleri
 • Diğer doğaçlama çalışmalar

Sıralanan bu örneklerden yararlanarak elde edeceğiniz malzemeler ile birbirinden farklı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Her biri için birkaç kere pratik yapmanız ve öğretici videolardan yararlanmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu içerikleri takip ederken çalışmalarınıza da başlayabilirsiniz.

Amigurumi Nerede Satılır?

Amigurumi alanında yapılan çalışmaların satılması adına belli başlı platformlardan yararlanılması gerekmektedir. Bunun için de amigurumi nerede satılır sorusu, başlıca merak edilen içeriklerden biri haline gelmiştir. Yapılan çalışmaların fazla sayıya ulaşması ile birlikte satış yapma kararı verilebilmektedir. Bu kararın verilmesine bağlı olarak değerlendirilebilecek araçlar şu şekilde sıralanabilir:

 • E-ticaret platformlarından yararlanma
 • Kendi blog sayfanızı kullanma
 • Youtube kanalı açma
 • Facebook ve Instagram hesabı açma
 • Dolap ve Letgo uygulamalarından yararlanmak
 • Kendi internet sitenizi açma

Sıralanan her bir yöntem, günümüzde satış yapılan ortamlar olarak bilinmektedir. Sizin için en pratik olacağını düşündüğünüz yöntemi seçerek satış işlemlerinizi yapabilir ve bu şekilde el emeği çalışmalarınızdan kazanç elde edebilirsiniz.

Amigurumi İle Para Kazanılabilir Mi?

Amigurumi ile para kazanılabilir mi sorusu, olumlu bir şekilde yanıtlanabilmektedir. Piyasada çok fazla bulunmayan ve birbirinden farklı çalışmalar ortaya çıkardığınız sürece amigurumi üzerinden para kazanabilirsiniz. Satış fiyatlarını ise kendiniz belirleyerek belli bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.

Ancak bu kadar emek vermek ve tatmin etmeyen kazançlar elde etmek yerine sitemizde yer alan günlük görevleri yerine getirerek de kazanç elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem sitemize üye olmak ve adınıza tanımlanan günlük görevleri yerine getirmek olacaktır. Aynı zamanda başarılı olmanıza ve yerine getirdiğiniz görev sayısına göre de kazancınızda belli artışlar olabilecektir.

“Amigurumi Yaparak Para Kazanma” üzerine 5 yorum

 1. Gerçekten üzerinde zaman harcandığı sürede güzel gelirler elde edilebileceğini düşünüyorum.

  Cevapla
 2. Zaten ilgilendiğim bir konuydu gerçekten emek verilip yapılırsa illaki para kazandırır onun haricinde ruhsal açıdan da insanı çok rahatlatıyor bilgiler açıklayıcı olmuş çok teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın