Bekçilik sınav soruları çöz

Bekçilik sınav soruları çöz

Bekçilik sınav, güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların uyması gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bekçilik sınavı, adayların güvenlik ve güvenlik uygulamaları konularında bilgi seviyesini ölçmek için yapılır. Bekçilik sınavı, fiziksel ve zihinsel yeterlilik, güvenlik uygulamaları ve diğer güvenlik konuları hakkında sorular içerebilir. Başarılı bir bekçilik sınavı, adayın güvenlik sektöründe başarılı bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Adaylar, bekçilik sınavını iyi bir şekilde hazırlanarak ve tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlanarak geçirebilirler.

Bekçilik sınavında kaç soru var?

Bekçilik Yazılı Sınavında adaylar, toplam 100 soruyla karşı karşıya kalırlar. Soruların dağılımı ise şu şekildedir: Türkçe (Ortaöğretim seviyesi) 20 soru, Sosyal Bilgiler (İlköğretim seviyesi) 15 soru, Fen Bilgileri (İlköğretim seviyesi) 15 soru, Hayat Bilgisi (İlköğretim seviyesi) 15 soru, Matematik (İlköğretim seviyesi) 15 soru ve Genel Kültür (Ortaöğretim seviyesi) 20 sorudur.

2023 yılında yapılacak olan bekçilik sınavları

Bu alanda özelikle bekçilik sınavı çıkmış sorular çöz en çok aranan kelimelerin başında yer almaktadır.

Sizlere bu konuda yardımcı olacak bir web sayfasından bahsetmek isteriz. Buradanogren.com ile bu konuda kendinizi hazırlayabilirsiniz. İşte size verilen bu muhteşem hizmetin bilgileri doğrultusunda toplamda 160 adet konu başlığı ile

https://buradanogren.com/bekci-yazili-sinav-online-deneme-bekci-yazili-sinav-coz/

 

Bekçilik sınavında sss hangileri ?

Bekçilik sınavında SS sorusu olarak tanımlanabilecek bir şey bulunmamaktadır. Bekçilik sınavı soruları, adayların güvenlik ve güvenlik uygulamaları konularındaki bilgi seviyesini ölçmek için yapılır. Sınav, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgileri, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür gibi farklı alanlarda sorular içerebilir. Adaylar, sınava hazırlanırken tüm sorulara çok iyi bir şekilde hazırlanmalı ve tüm kriterlere uygun bir şekilde hazırlanmalıdırlar.

Bekçi olmak için gerekli şartlar

Bekçi olmak için gerekli olan şartlar şunlardır:

 1. Yaş: Bekçilik yapmak için en az 18 yaşında olmanız gerekir.
 2. Sağlık: Bekçilik yapmak için fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmanız gerekir.
 3. Eğitim: Bekçilik yapmak için belirli bir eğitim seviyesi gerekmeyebilir, ancak belirli bir eğitim düzeyine sahip olmanız tercih edilir.
 4. Sınav: Bekçilik yapmak için yapılan bir bekçilik sınavını geçmeniz gerekir. Sınav, adayların güvenlik ve güvenlik uygulamaları konularındaki bilgi seviyesini ölçer.
 5. Ehliyet: Bekçilik yapmak için bir B sınıfı ehliyetine sahip olmanız gerekir.
 6. İş Tecrübesi: Bekçilik yapmak için belirli bir iş tecrübesi gerekmeyebilir, ancak tercih edilir.

 

Resmi Gazete’de yayımlanan 2023/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınavı ilanına göre, adaylar başvurularını 18 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecek.

İL 2023/ 1. DÖNEM ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİNE GİRİŞ SINAVI İÇİN PLANLANAN KONTENJAN SAYISI
İSTANBUL 740
İZMİR 100
TEKİRDAĞ 55
MUĞLA 50
VAN 40
DİYARBAKIR 25
GAZİANTEP 15
EDİRNE 15
ISPARTA 15
TUNCELİ 15
IĞDIR 15
YALOVA 15
ARDAHAN 15
MARDİN 15
SİİRT 10
HAKKARİ 10
ŞIRNAK 10
AĞRI 10
ÇANKIRI 10
ÇANAKKALE 10
NEVŞEHİR 10
AKSARAY 10
YOZGAT 10
BİTLİS 10
ERZİNCAN 10
KİLİS 10
TOPLAM 1250
2023/1 Dönem 1250 Bekçi Alınacak!

“Bekçilik sınav soruları çöz” üzerine 45 yorum

  • Bu metinde herşey çok net bir şekilde anlatılmış. Merak ediyorsanız başka yere bakmadan önce burayı okumanızı tavsiye ederim:)

   Cevapla

   Yanıtla
 1. Bekçi olabilmek için gerekli tüm şartların ayrıntılı olarak belirtildiği, sınav hakkında bilgi ve tavsiyelerin verildiği güzel makale olmuş. Son alım için illere göre sayılarında belirtilmiş olması çok güzel olmuş. Çalışma için gerçekten çok teşekkürler…

  Yanıtla
 2. Kontenjan sayısı bilgileri gerek sınav hakkında bilgi harika bir yazı kaleme alınmış bekçi olma şartları basit fazla bir detay yok bilgilendirici ve hoş bir blog teşekkürler

  Yanıtla
 3. bekçilik yapmak her zaman isterim kendimde silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım 15 senedir bence tecrübeli silahlı güvenlik görevlisi Arkadaş karın bekcilige geçme hakkı olmalı bedensel durumu sağlığı boyu poşu tutan özellikle böyle deprem bölgesinde yağmalar hırsızlık olaylari malum böyle 5000 bekçi bölgede olsa bence iyi olurdu bekçi ler şart ve sayıları artmalı yetki ve selahayetleride artmalı yaş şartı aranmadan tecrübeli lise mezunu olma şartı ile bekçi olmak isterim

  Yanıtla
 4. bekçilik yapmak her zaman isterim kendimde silahlı güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım 15 senedir bence tecrübeli silahlı güvenlik görevlisi Arkadaş karın bekcilige geçme hakkı olmalı bedensel durumu sağlığı boyu poşu tutan özellikle böyle deprem bölgesinde yağmalar hırsızlık olaylari malum böyle 5000 bekçi bölgede olsa bence iyi olurdu bekçi ler şart ve sayıları artmalı yetki ve selahayetleride artmalı yaş şartı aranmadan tecrübeli lise mezunu olma şartı ile bekçi olmak isterim herkese tavsiye ediyorum

  Yanıtla
 5. Bu sorular sayesinde bekçilik yapmayı herkese tavsiye ederim. Bu soruları günde bir saat içerisinde beni bekçilik yapmak için yeterli bilgiye sahip olursunuz. Günümüzde böyle siteler sayesinde bekçilik kolaylaştı herkese tavsiye ederim

  Yanıtla
 6. Harika bir blok olmus bekçilikle ilgili tum detaylar açıklamalı bir sekilde bilgi verilmis olmak isteyenler bu blogda sorunsuz faydalanabilir dikkatli olmak bilgili olarak davranmak iyidir emeği geçenlere teşekkür ederim başarılı bir blog olmus.

  Yanıtla
 7. Bekçilik hakkında baştan sona kadar bilgi verilci bir içerik olmuş, makaleyi baştan sona kadar güzel bir şekilde okudum

  Yanıtla
 8. ilgili tum detaylar açıklamalı bir sekilde bilgi verilmis olmak isteyenler bu blogda sorunsuz faydalanabilir dikkatli olmak bilgili olarak davranmak iyidir emeği geçenlere teşekkür ederim başarılı bir blog olmus.

  Yanıtla
 9. Bekçilik üzerinde çok düşünüyordum nasıl olur nasıl yaparım diye bu makaleye denk geldim gerçekten kafamdaki sorular giderildi ne yapmam neler lazım olduğunu öğrendim çok faydalı bilgiler bulunmakta çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 10. Makale bekçiligin her yönünü anlatmış teşekkür ediyorum. Bekçilik hakkında ne öğrenmek istiyorsanuz burdan okuyabilirsiniz.

  Yanıtla
 11. Bu metinde herşey çok net bir şekilde anlatılmış. Merak ediyorsanız başka yere bakmadan önce burayı okumanızı tavsiye ederim:)

  Yanıtla
 12. bekçilik yapmak için girmeniz görmeniz gereken bu kadar güzel bir uygulama olmuş yapanın ellerine sağlık

  Yanıtla
 13. Bu metinde herşey çok net bir şekilde anlatılmış. Merak ediyorsanız başka yere bakmadan önce burayı okumanızı tavsiye ederim:)

  Cevapla

  Yanıtla
 14. Bekçilik ile ilgili tüm herşey burda var sayenizde bu işi gözden geçireceğim bilgilendirici bi yazı olmuş

  Yanıtla
 15. Gerçektende en iyi bekçilik sınav soruları olabilir herkese tavsiye ederim ben çok memnunum sorular cok guzel bence

  Yanıtla
 16. Bekçilik ile ilgili ve bekçi olmak için gerekli tüm şartların ayrıntılı olarak belirtildiği, sınav hakkında bilgi ve tavsiyelerin verildiği güzel bir makale olmuş. Çok işime yaradı emeği geçenlerin ellerine sağlık.

  Yanıtla
 17. Emeğinize sağlık gercekten guzel bir detayli bilgi olmuş bekçilik ile ilgili tüm bilgiye sahip oldum teşekkür ederim.

  Yanıtla
 18. Gerçekten harika bilgiler diyebilirim. Oldukça faydalı. Mutlaka herkesin göz atması gerekiyor. Gereken bütün detaylara büyük titizlikle yer verilmiş

  Yanıtla
 19. Gerçekten harika bilgiler diyebilirim. Oldukça faydalı. Mutlaka herkesin göz atması gerekiyor. Gereken bütün detaylara büyük titizlikle yer verilmiş

  Yanıtla

Yorum yapın