Borsadan Para Kazanmak 2022

Borsadan Para Kazanmak 2022

Son zamanlarda borsa hisselerine verilen önem fazlasıyla artış gösterdi. Kendini gizli tutan ve bu dönemlerde de oldukça popülerleşmeye başlayan borsadan para kazanmak normal hale geldi.  Kişilerin parasını katlamak için hisseler üzerine yatırım yaptığı, yatırım merkezi haline gelen borsaya olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunun sebebi gün geçtikçe kazanan kişi sayısının fazlalaşmasıdır; peki sizde borsadan para kazanmak ister misiniz? Borsadan para kazanmanın yolları nelerdir? 2022 yılında borsadan para nasıl kazanılır? Borsa nasıl oynanır? Bu başlıklar altında sizlere geniş çaplı araştırmalarımızın ardından edindiğimiz bilgileri paylaşacağız.

Bazı borsa hisseleri gün içerisinde dahi değişim gösterirken kimisi de sabit ve aylık olarak değişim gösteriyor. Borsadan para kazanmanın yollarını sizlere maddeler halinde sunacağız; borsadan doğru hamleler yaparak para kazanabilirsiniz.

Borsa Nasıl Oynanır?

Borsadan kazanan kişilerin çoğu borsayı fazlasıyla takip eden, borsa hakkında bilgiye sahip ve yatırımcı olan kişilerdir. Temel kural hisseyi düşük maliyetten alıp yükseğe satmak olarak gözükse de bilinmesi gereken birçok püf nokta bulunmaktadır; bu püf noktaları yani doğru hamleleri uygularsanız borsadan para kazanabilirsiniz. İşlem araçlarını tanımalısınız; borsada bulunan işlem araçlarını tanımanız, tahmin kabiliyetinizi de oldukça geliştirecektir. İşlemlerinizi yaparken, bazı yatırımcılardan ve bankalardan da tavsiye almanızı kesinlikle öneriyoruz. Piyasa hareketlerini takip ederek ve hisseler üzerine geniş çaplı bir araştırma sonucunda yatırımda bulunacağınız hisseyi seçmelisiniz; unutmayın ki para kazanabilmek için deneyimde edinmelisiniz. Borsaya dair detaylı bilgiler edinip, hisseler almaya başladığınızda oluşabilecek durumların farkında olursunuz. Borsa hakkında bilgi dağarcığınızın genişlemesi halinde karar konusunda da oldukça soğukkanlı bir şekilde davranacaksınız. Sizlere tavsiyemiz borsa hakkında fazlasıyla bilgi edinip ona göre hisseler seçip yatırım yapmanızdır. İnternette borsaya dair oyunlar ve eğitimler bulunuyor; bunlara da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Borsadan Para Nasıl Kazanılır?

Borsadan para kazanmak oldukça basit gözüküyor; düşük al büyük sat. Bu durum için hisseleri yoğun bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Bunun yanında da bahsettiğimiz gibi yatırım araçları hakkında fikir sahibi olmalısınız; neye göre bu hisseyi alacağınızı tahmin etmeniz gerekiyor. İhtiyaç duyduğunuz bilgiyi yeterli hale getirdiğinizi düşünelim; elbette bitmedi. Borsadan para kazanmak istiyorsanız bilginin yanında deneyimde gerekiyor; deneyim seviyeniz ne kadar artarsa donanım durumunuzda o kadar artış gösterecektir. Elde edeceğiniz sonuçlar, bilgi, deneyim ve donanımınıza göre belirlenecektir. Bunların yanı sıra en belirlenmesi gereken mesele ise stratejidir; kendi stratejileriniz halinde yol kat edebilmeniz kendinize borsada yer açtığınızın bir göstergesi olacaktır. Her işte olduğu gibi istikrar ve sabır borsada da oldukça önemlidir; bu iki faktöre dikkat ederek zamanın geçmesiyle birlikte deneyim, bilgi ve donanımlarınızın halinde borsadan para kazanacaksınız. Bu harman yazımızı aşağıda maddeler halinde sıralı bir şekilde listeledik; bu maddeleri dikkatli bir şekilde okuyarak göz önünde bulundurmalısınız.

Piyasadaki Terimleri Bilmek

İşlemleri borsa üzerinden yaparken piyasadaki terimlere hakim olmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Borsanın en mühim iki faktörü detay ve bilgidir; göz önünde bulundurmanız gereken birçok piyasa terimi bulunuyor. Bunun yanında sizlere borsa ve ekonomi hakkında da kitaplar okumanızı ve eğitim videoları izlemenizi de tavsiye ediyoruz; kazanç elde etmek için bilgilenmek oldukça iyi bir seçenektir.

Sanal Oyun ve Uygulamalara Bakmak

Sanal bir şekilde borsa hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Bu sebepten borsa ile alakalı oyunları ve uygulamaları bilmeniz ve kullanmanız tavsiyelerimizin arasında yer alıyor. Bu durum başlangıç seviyenizi geliştirecek ve kafanızdan borsa hakkında soru işaretlerini atacaktır. Bu uygulamalardan alım-satım, hisse düşüşü, zarar-kar gibi noktalara dikkat etmelisiniz; sanal uygulamalar ve oyunlar sayesinde borsa sistemine fazlasıyla hakim olursunuz. Borsadan para kazanmak istiyorsanız adım adım sabırlı ve soğukkanlı bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor.

Yatırım Enstrümanlarını Tanımak

Hisse senetlerinin iniş çıkışı harici bir diğer durumsa bono, tahvil gibi enstrümanlardır. Bu enstrümanların borsayı tanımada ve borsa hakkında bilgilenme de yeri oldukça büyüktür. Yatırım araçlarını tanımak ve borsa enstrümanlarına dair bilgili olmak borsada para kazanmanın püf noktalarından bir tanesidir. Yatırım yaparken kişiler bu yatırım araçlarını da tercih edebiliyor; sermaye bölmek ve riski azaltmak için kullanılan bu yatırım araçlarına da yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Piyasa Analiz Çeşitlerini Bilmek

Borsada temel diyebileceğimiz bazı analiz çeşitleri bulunmaktadır. Bunların başında gelen analiz Teknik analizdir; teknik analiz olarak adlandırılan bu durum grafik analizi olarak da geçmektedir. Borsa piyasasına hakim olan kişilerin piyasa analizi konusunda üst düzey bilgili oldukları biliniyor. Fiyat hareketlilikleri, hisse işleyiş biçimlerini ve hisse alım-satışı teknik analiz bilgisine sahip olarak daha kapsamlı bir şekilde uygulayabilirsiniz; teknik analizin yanında ise temel analiz bilgisini de araştırmanızı öneriyoruz. Temel analiz, makroekonomik olarak verilen bilgilerin piyasa üzerinde etkisidir. Temel analizde dikkatle takip etmeniz gereken konular ise, şirket kar zarar rakamları, haberler, ekonomik gelişmeler gibi detaylardır.

 

Piyasa Haberlerini Bilmek

Bu durum borsa içerisinde piyasa takibini hükmetmek olarak da adlandırılabilir. Borsa piyasasının etkilenmiş olduğu birçok durum bulunmaktadır; bu durum özellikle gündem ile alakalı konulardan, siyasi gelişmeler, ekonomik durumlar, ülke genelini kapsayan diğer konulara kadar uzanmaktadır. Bu etkenlerle birlikte piyasa üzerinde hisse satış ve alış durumları değişim göstermektedir. Fiyat dönüşümlerini ve fiyatlarda oluşabilecek herhangi bir durumu önceden sezip karar verebilirseniz oldukça olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Kişilerin tercih ettiği ve tahminen alım-satım yaptığı bazı meseleler de bahsettiğimiz faktörlerden dolayıdır; iyi bir analizci olmanız halinde borsadan fazlasıyla para kazanabilirsiniz.

 

Güncel Haberleri Takip Etmek

Gündemi takip etmeniz halinde, tahmin ve kararlılığınızın da gelişim göstermesiyle borsada para kazanabilirsiniz. Ülkedeki bazı sektörlerin durumlarını, meslek grubu altındaki firmaları, güncel oluşan herhangi bir son dakika konularını takip ederek borsa hisseleri hakkında ayrı bir fikre sahip olabilirsiniz.

 

Duygu Durumuna Dikkat Etmek

Borsada yaptığınız zarar veya kar durumlarının sizi daha da hiddetli duygular içerisine çekmesine izin vermeyin. Bu piyasada duygularınızla hareket etmemelisiniz; mantığa dayalı işler yaparak borsadan para kazanabilirsiniz. Piyasada bulunan birçok kişi duygularına hakim olamayarak olağanüstü zararlar elde edebiliyor; bunun yanı sıra mantığını kullanan kişilerin de iyi bir kar elde ettiği de görülüyor. Aşırı stres, sevinç, hüzün, mutluluk bu duygu değişimleri sizleri yanıltabilir ve aldatabilir. Bu duyguların önünüzde ne tür bir engel yarattığının farkındalığıyla hareket etmeniz gerekiyor; kararlılığınız duygusallığınızın önünde olmalı.

 

Uçuk Yatırımlardan Kaçınmak

Küçük yatırımlarla borsaya yavaş bir şekilde tırmanmaya başlamanızı öneriyoruz. Başlangıç seviyesindeyseniz ve borsa hakkında yeni bilgilenmeye başlıyorsanız, küçük yatırımlar sizleri tatmin edecek paralar kazandırmasa da cüzi miktarda kazançlar elde ettirebilir. Tecrübe, deneyim ve bilgilerin çoğalması halinde bu yatırımların fiyatlarını artırıp borsa analizinize devam edebilirsiniz. Sermayenizin karıyla hareket etmek sizi her daim güvenilir tutar ve iyi hissettirir.

 

Yukarıda da görmüş olduğunuz gibi borsadan para kazanmak 2022 yılına gelirken de oldukça mümkün bir durumdur. Vereceğiniz kararlara, duygu değişimlerinize, bilgi, deneyim, tecrübe, güncel haberlere, ekonomik durumlara ve ülke gidişatına dikkat edilerek borsadan para kazanabilirsiniz.

“Borsadan Para Kazanmak 2022” üzerine 23 yorum

 1. Çok yararlı bir site ve çok faydali bilgiler olmus emeği geçen herkeze teşekkür ederim bilgiler gerçekten çok güzel herkeze tesekkur ederim

  Yanıtla
 2. Borsadan para kazanmak istiyorum ama nasıl kazanılır neler yapmam gerektiğini bilmiyordum bu makele borsa hakkında bir fikir uyandırdı

  Yanıtla
 3. İnsanları bilgilendirmeniz gayet güzel bişey en azından bunları okuyup uygulayarak ek gelir elde etmiş oluyoruz

  Yanıtla
 4. Borsadan para kazanmak için piyasaları kontrol etmek gerekiyor doğru hamleler yaparak çok güzel kazançlar elde edilebilir teşekkür ederiz bilgilendirme için

  Yanıtla
 5. Borsadan para kazanmak için piyasaları kontrol etmek gerekiyor doğru hamleler yaparak çok güzel kazançlar elde edilebilir teşekkür ederiz bilgilendirme için

  Yanıtla
 6. Borsadan nasıl para kazanacağı hakkında her hangi bi bilgim yoktu.Bu makale sayesinde öğrenmiş oldum.Tesekkurler

  Yanıtla
 7. Borsaya para yatırma işlemi yaparak para kazanma yapanlar var fakat dinin sakıncalı olduğu için tavsiye etmiyorum

  Yanıtla
 8. Tavsiyeler çok sağlam. Özellikle orta yatırımcılar için özellikle okunması gerekli diye düşünüyorum. Özellikle ülkemizde manipülasyona çok açık olduğundan, çok dikkatli ve sabırlı olunması gerekli.

  Yanıtla
 9. Borsadan para kazanmak istiyorum ama nasıl kazanılır neler yapmam gerektiğini bilmiyordum bu makele borsa hakkında bir fikir uyandırdı

  Yanıtla
 10. Tavsiyeler çok sağlam. Özellikle orta yatırımcılar için özellikle okunması gerekli diye düşünüyorum. Özellikle ülkemizde manipülasyona çok açık olduğundan, çok dikkatli ve sabırlı olmadı gerekli bence

  Yanıtla
 11. Borsada para kazanma ile ilgili olarak son derece son derece faydalı ve güzel bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

  Yanıtla
 12. Bilgilendirici olmus makale super.borsadan para kazanmayi kucuk yatirimlarla baslamayi dusunuyordum fakat yeterince bilgi sahibi degildim.makale bana cesaret verdi.tessekurler

  Yanıtla
 13. Borsa tüm dünyada büyük yatırımcıların yer aldığı bir yer. Burada iyice öğrenilirse çok para kazanmak mümkün…

  Yanıtla
 14. Taskpara kullanarak borsadan para kazanmak bence mümkün. Sadece gerekli talimatları yerine getirin yeter.

  Yanıtla

Yorum yapın