Ripple 2022 Tahminleri

Ripple 2022 Tahminleri

Bu sene içerisinde yatırımcıları tatmin etmeyen ancak oldukça önemli atılımlar yapan Ripple (XRP) kripto borsası içindeki en yüksek hacimli kripto coinler arasında yer almaktadır. Kripto borsaları üzerinde işlem gören bütün kripto paralar değerlendirildiğinde en çok işlem alan ve geleceği en parlak coinlerden biri olarak görülen Ripple, yalnızca 2022 yılı için değil gelecek 5 sene için takipçilerini ve yatırımcılarını sevindirmesi bekleniyor. Ripple’ın tahmini kazanç durumu, trend seviyeleri ve fiyat tahminlerini ele almadan önce XRP’nin proje temelinden ve ne olduğundan kısaca bahsetmek gereklidir.

Ripple 2022 Tahminleri
Ripple 2022 Tahminleri

XRP Nedir? Ripple Ne İşe Yarar?

İlk olarak 2012 yılında kripto dünyasında yerini alan Ripple, sanal ödeme ağı ve kripto para özelliği ile gündeme gelmiştir. XRP’nin sanal para borsasındaki konumu, finans ve bankacılık sektörleri için dönüm noktası yaratması ile güçlenmiştir. Ripple temelde blockchain teknolojisinde işlem görürken en hızlı ve en düşük işlem maliyeti sunan bir kripto ödeme yöntemine sahiptir. Ripple’ı aktif olarak kullananlar rekor sürelerde transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu açıdan Ripple yalnızca bireysel kullanıcıların değil finansal kuruluşların da yakından takip ettiği bir teknolojidir. Dijital ödeme ağı olarak da bilinen XRP, 1500 farklı işlemi ortalama 4 saniye gibi bir süre içerisinde gerçekleştirebilecek bir altyapı mühendisliğine sahiptir.

Ripple tek başına bir coin olarak söz konusu işlemleri gerçekleştirmez. XRP’nin işlemlerinin ait olduğu bir altyapı da vardır. Ripplenet bu işlemleri gerçekleştirmede kullanılan bir platformdur. Dijital ödeme ağı ve platformu olan Ripplenet, anlık finansal işlemlerin de yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Platform aynı zamanda XRP dışında kripto coinler ile de işlem yapılmasına uygundur. Ripple, bütün banka ve finansal kuruluşlar ile entegre olabilecek şekilde tasarlandığı için hemen her alt coin ve kripto para ile işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda coinler üzerinden takas işlemleri de yapılabilmektedir.

Ripple’ın Gelecek Potansiyeli

Bankacılık ve finans alanında sunduğu ödeme çözümleri ve performansı ile kripto borsasında olduğu kadar gerçek piyasalar üzerinde de devrim niteliğinde bir konum yaratan Ripple’ın geleceğinin oldukça parlak olduğu tahmin edilmektedir. Finans ve bankacılık alanındaki en hızlı ve uygun işlemlerin Ripple platformu üzerinden gerçekleşiyor olması XRP’nin piyasa değerine, her geçen gün daha da fazla değer eklenmesine olanak tanımaktadır. Ripple hem ödeme çözümleri hem de diğer alt coinler ile takas edilebilirliği sayesinde yalnızca 2022 yılında değil ilerleyen seneler içerisinde en çok işlem hacmine ulaşan coinler arasında yer alacağı öngörülmektedir.

Kripto para piyasasındaki toplam Ripple miktarı 45 milyar dolaylarında seyrederken, piyasa arzı maksimum olarak 100 milyardır. İlk çıktığı yıl olan 2012’de beklenen popülerliği ve trendi yakalayamamış olsa da bu süre zarfı içinde istikrarlı bir çizgi seyretmiştir. En son Ripple üzerindeki değişim 2 $ bandından 0,15 ile 1 $ bandına gerilemiş, beklenen atağa ise henüz geçmemiştir.

2022 yılı tahminleri için eldeki veriler değerlendirildiğinde henüz piyasada %45 civarında Ripple olduğunu söylemek mümkündür. Piyasadaki Ripple sayısı arttıkça fiyatının düşme tehlikesi olsa da dünya üzerindeki kripto coinlerin hacmi ve işlem seviyeleri arttıkça Ripple ve diğer alt coinler üzerindeki fiyat dengesinin değişmesi söz konusu olabilmektedir. Buna göre Ripple için 2022 tahminleri 2 ila 5 $ aralığında olabileceğine yönelik görüşler vardır.

Ripple teknolojisinin ve Ripplenet’in geleceği ele alındığında işlem kapasitesi ve kullanılan teknoloji Ripple’ın uzun süreler, kripto borsasında işlem göreceğine işaret etmektedir. Bu durumda gelecek 3 sene içerisinde XRP’nin 10 $ seviyelerine çıkma ihtimali oldukça kuvvetlidir. Tabi ki bu seviyelerin olabilmesi için kripto para hacminin de beklenen düzeylerde artması gereklidir.

“Ripple 2022 Tahminleri” üzerine 25 yorum

 1. Evet yeni ekonomik sistem alternatifi olarak düşünülüyor bir kısım ekonomist tarafından. Bir kısmıda dünyadaki fazla okonomik balonu çekmek yoketmek için kullanılacak bir sistem olarak görüyor.
  Ama ne olursa olsun sistem değişecek en nihayetinde.
  Makale çok bilgilendiriciydi çok teşekkürler…

  Yanıtla
  • Evet yeni ekonomik sistem alternatifi olarak düşünülüyor bir kısım ekonomist tarafından. Bir kısmıda dünyadaki fazla okonomik balonu çekmek yoketmek için kullanılacak bir sistem olarak görüyor.
   Ama ne olursa olsun sistem değişecek en nihayetinde.
   Makale çok bilgilendiriciydi çok teşekkürler…

   Yanıtla
   • Kripto para hakkında detaylı bir bildi olmuş bilmeyenler için yada yatırım yapmayı düşünenler için aklındaki soruları giderecek bilgiler

    Yanıtla
 2. Ripple kripto parayı daha önce duymamıştım bir iki kripto paraya yatırım yaptım az da olsa kazanç sağladım ilerleyen zamanda Ripple kripto para almayı da düşüneceğim bilgilendirme için teşekkürler çok güzel yazı olmuş

  Yanıtla
 3. Ripple 2022 Tahminleri ile ilgili olarak çok güzel ve faydalı bir kripto para yazısı olmuş diyebilirim. Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 4. Bitcoin kullananlar için ripple tahmini ve açıklayici bir bilgi ile task para her zamanki gibi harika bir yazı ile karşımızda.

  Yanıtla
 5. Faydalı bir uygulama kullanmanızı tavsiye ederim İşinize yarayaçağını düşünüyorum uygulama güvenli olduğunu düşünmüyorum iyi günler dilerim

  Yanıtla
 6. ripple ilk defa duyuyorum kripto para konusunda pek bilgilm yoktu fakat bu makale oldukça açıklayıcı , bilgilendirici olmuş bu işlere girmeyi düşünmeye başladım şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 7. Ripple ya da piyasadaki en değerli kripto paralardan biridir. Ripple ve diğer kripto paralar 2022’de muhtemelen yükseliş gösterecektir.

  Yanıtla
 8. Makale gerçekten çok iyiydi. Keyifle okudum ve öğrendim. Yazan kimse ellerine ve emeğine sağlık, çok başarılı olmuş böyle yazılar gerçekten çok fayda sağlıyor.

  Yanıtla
 9. Kripto paralar hakkında açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Ripple ile ilgili iyi tahminlerde bulunulmuş.

  Yanıtla
 10. Kripto para hakkında detaylı bir bilgi olmuş bilmeyenler için yada yatırım yapmayı düşünenler için aklındaki soruları giderecek bilgiler

  Yanıtla
 11. Ripple 2022 kripto para olarak başarılı bir sunum olarak detali sekilde anlayimi kar ve yükselişi kazanç anlatimini cok begendim insani aydinlatip bilgilendiriyor tebrik ederim.

  Yanıtla
 12. Evet yeni ekonomik sistem alternatifi olarak düşünülüyor bir kısım ekonomist tarafından. Bir kısmıda dünyadaki fazla okonomik balonu çekmek yoketmek için kullanılacak bir sistem olarak görüyor.
  Ama ne olursa olsun sistem değişecek en nihayetinde.
  Makale çok bilgilendiriciydi çok teşekkürler…

  Yanıtla
 13. 2022 yılında Ripple daha sık ismini duyacağız.Uzun zamandır analizlerini ve Ripple teknolojisini takip ediyorum.Arka planda çok saglam bir kaynaga sahip. Ben her zaman coinlerde populer ve ya sans faktorumden ziyade analizlere ve arka plana bakmayı tercih ederim. Ripple 2020 yılında bazı insanlara kazandiracak bazılarına ise keske dedirtecek

  Yanıtla

Yorum yapın