Zengin Olmak İstiyorum

Başlıklar

Zengin Olmak İstiyorum

Zengin olmanın yolları da yıllardır insanlar tarafından keşfedilmeye çalışılıyor. Zenginliğin verdiği ekonomik özgürlük, daha geniş konfor alanı ve birçok kapıyı açıyor olması zengin olma isteğini de oldukça arttırıyor. Zengin olmayı herkes ister fakat bunu başarabilenler sınırlı sayıda. Peki zengin olmak isteyen biri nasıl zengin olur? Şimdi bu sorunun cevabına bir göz atalım.

Nasıl Zengin Olurum?

Zengin olmak herkesin hayali fakat bunu nasıl yapacağını bilen çok az insan var. Aslında para kazanmak ve zengin olmak birçok insan tarafından şansın dönmesi olarak algılansa da aslında para kazanmak ve zengin olmak öğrenilebilir bir beceridir. Zengin olmak için para kazanılabilen alanlar hakkında bilgi edinmek, para kazanma yöntemlerini öğrenmek oldukça önemlidir. Zengin olmak bu noktada bir şans olmaktan çıkıyor ve yeterli bilgi-beceriyi edindikten sonra zengin olmak mümkün. Özellikle yaşadığımız internet çağında bunu bir avantaja çevirmek ve internet üzerinden para kazanmak mümkün. Şimdi birlikte ilginizi çekebilecek birkaç alanda nasıl para kazanılır, bir bakalım.

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ile Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanmanın bir yolu olan satış ortaklığı özetle internet üzerinden çok fazla sermayeye gerek olmadan ve çok fazla harcama yapmadan para kazanma yöntemidir diyebiliriz. Bu para kazanma yöntemi, internet aracılığıyla bir ürün veya hizmetin satışına aracı olunmasını kapsayan bir iştir. Satışında aracı olunan bir ürün veya hizmet üzerinden komisyon kazanılır. Bir ürün veya hizmet hakkında tanıtım yapmak, müşteriyi bilgilendirmek ve o ürünü satmak aslında satış ortaklığının en belirgin özelliklerindendir. Bu yöntem ile her ürün başına belirlenen bir komisyon oranı vardır ve ne kadar çok ürün satılabilirse o kadar çok para kazanılabilir.

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Bu yöntem ile internet üzerinden çok basit bir şekilde ve risk almadan para kazanmak oldukça kolay. İlk etapta yeterli uğraşı verdikten sonra Google Adsense aracılığıyla çok kazanç sağlayabilirsiniz.  Bunun için ihtiyacınız olan şey, Google reklamlarının yayınlanabileceği bir platform oluşturmak ve hatta bu platformu öncelikle kaliteli, ilgi çekici bir hale getirmektir. Bir web sitesi ya da Youtube kanalı üzerinden yayınlayacağınız Google reklamları sayesinde oldukça fazla para kazanabilirsiniz.

Blog-Makale Yazarlığı ile Nasıl Para Kazanılır?

Blog ve makale yazarlığı ile para kazanmak denilince akla ilk olarak yazılan içerikten para kazanmak geliyor. Evet içerikten para kazanmanız tabii ki mümkün fakat bunlara ek olarak blog ve makale yazarlığının kazancı bununla sınırlı değil. Eğer bir web siteniz varsa ve burada yazarlık yapıyorsanız, az önce bahsettiğimiz bu sitede Google reklamlarını yayımlayarak da para kazanmak mümkün. Yine az önce bahsettiğimiz satış ortaklığı üzerine yazacağınız blog da oldukça fazla para kazandırabiliyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey ise popüler olan bir alanda, ilgi çekici olan bir konuyu doğru, özgün ve yine ilgi çekici bir dille yazıyor olmaktır.

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda oldukça ilgi gören Youtube üzerinden ne kadar çok para kazanıldığını neredeyse hepimiz biliyoruz. Bu platformda para kazanmak için en önemli şart yüksek abone sayısına sahip olmaktır. Bu kadar çok içeriğin üretildiği bir platformda yüksek abone sayısına sahip olabilmek için gerçekten de insanlar tarafından merak edilen, ilgi çekici bir fikir bulmak önemlidir. Yine bu platformda da blog yazarlığında olduğu gibi ürettiğiniz içerik, izlenme sayınız ve abonelerinizden para kazanırken aynı zamanda Google reklamları aracılığıyla da ek olarak kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.

Altın-Döviz Yatırımı ile Nasıl Para Kazanılır?

Altın veya dövize yatırım yapmak aslında bilinen en geleneksel yatırım yöntemlerinden biridir. Özellikle Türk parasının enflasyonist bir para birimi olması onu altın veya döviz gibi yatırım araçlarına yatırarak değerlendirmemizin en önemli sebebi. Bugün elinizde bulunan 1000 TL altın veya dövize yatırıldığında uzun vadede oldukça değerlenecek ve getirisi artacaktır. Birikimi bu şekilde yaparak paranızın ilk halinden daha değerli duruma gelmesini sağlayıp para kazanmak mümkündür.

Okumayı unutma : 18 Yaşından Küçükler İçin Para Kazanma Yolları

“Zengin Olmak İstiyorum” üzerine 36 yorum

 1. Para kazanmanın farklı yöntemleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmış ve bilgi almak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  Cevapla
 2. Zengin olmak değilde borçlu olmadan rahat bı hayat yaşamak istiyorum birine kefil oldum şuan iyi durumdan berbat duruma düştüm bu devirde kimseye güvenip kefil mefil olmayın para kazanma yollarının hepsini araştırır oldum teşekkür bilgilendirme için

  Cevapla
  • Zengin olmak ile ilgili olarak son derece güzel bir araştırma yazısı olmuş diyebilirim. Çok teşekkür ederim.

   Cevapla
 3. Farklı olarak nasıl para 💸 kazanilacagini anlatan bir uygulama olmuş gerçekten zengin olmak her insanın hayali günün birinde bizde neden zengin olmayalım ki .

  Cevapla
 4. Para kazanmanın farklı yöntemleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmış ve bilgi almak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  Cevapla
 5. zengin olmak için gerekli olan kuralların en başında çok çalışmak geliyor tabi ki ama kolay zengin olmak istedikleri için bunu başarabilen az oluyor

  Cevapla
 6. Bu makale bize gösterdi ki para kazanmanın zengin olmanın imkansız olmadığını öğrendik. YouTube ile internetten satış ile blog yazarlığı ile zenginliğin kapıları açılıyor.

  Cevapla
 7. Para kazanmanın farklı yöntemleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmış ve bilgi almak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  Cevapla
 8. Para kazanmanın farklı yöntemleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmış ve bilgi almak isteyenler için faydalı bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Farklı para kazanma yöntemleriyle zengin olma yolları aşama aşama anlatılmış.Basarili bir yazı olmuş teşekkürler

  Cevapla
 10. Kaliteli bir anlatım olmuş, bilgi verici ve tatmin edici. Zengin olmanın yolları en iyi böyle anlatılabilirdi. Teşekkür ediyorum emeği geçenlere

  Cevapla
 11. Öğrenciyim Borçlarımı ödemenin yolunu arıyordum karşıma çıktı , görev seçenekleri çok fazla daha da artması kullanıcının da artması demektir günden güne büyüyor

  Cevapla
 12. Taskpara ile çok kolay görevler yaparak günlük geçim için gerekli olan miktarları çok rahat şekilde kazanabilirsiniz.

  Cevapla
 13. Borclarimizdan kurtulsak kafi.yuksek abonelik zor ilgi alanlari degisik ama makale ve google uzerinden para kazanmak super.bilgilendirici yazi icin tesekkurler

  Cevapla
 14. Gerçekten faydalı bir içerik olmuş. Konu oldukça detaylı ve güzel anlatılmış. Çok memnun kaldım, emeğinize sağlık.

  Cevapla
 15. Yazdığınız blog çok içime sindi yazdıklarınızı düşüneceğim. Her konuda yazdığınız bilgilerle benim favorim oldunuz.

  Cevapla

Yorum yapın