Canva ile nasıl para kazanırım

Canva ile nasıl para kazanırım

Canva ile nasıl para kazanırım ve bunun gibi uygulamalar ile tasarım yaparak para kazanmak günümüzde daha da basit bir hale gelmiştir. Uzun zamandır tasarımcıların kullandığı bu tür programlar, basitleştirilen ara yüzleri sayesinde profesyonel anlamda tasarımcı olmasa da herkesin yararlanabileceği programlardır. Bu şekilde hazır uygulamalar ve görseller üzerinde küçük değişiklikler yaparak tasarımınızı daha estetik hale getirebilirsiniz. Tasarım yaparak para kazanmak için herhangi bir eğitim almadan da başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Tasarım yaparak para kazanmak için günümüzde pek çok online eğitim olsa da bazı kişiler kendi çabalarıyla da çeşitli tasarımlar yapabilirler. Özellikle internet dünyasında en çok ihtiyaç duyulan görsel içeriklerin tasarımında profesyonel araçları kullanmak yerine daha basit yöntemleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişinin bilmediği ancak tasarım yaparak para kazanmayı hedefleyenlerin sık sık kullandığı bu uygulamalar sayesinde tasarımlarınızı dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Yeniliklere açık olan ve kendini tasarım alanında gerçekleştirmek isteyen herkes, grafik tasarım programlarını kullanarak internet üzerinden ciddi oranda getiri elde edebilir. Her zaman büyük bir talep olan grafik tasarım uygulamalarında kendi tasarımlarınızı yaparak bunları yine internet platformlarında satışa çıkarabilirsiniz. Ya da yeni müşteriler bulabileceğiniz online platformları kullanarak tasarımlarınızı düzenli bir kazanç kapısı haline getirebilirsiniz.

Canva ile Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Evde logo tasarımı yaparak para kazanmak, belki de en kolay tasarım işleri arasında yer alır. Ancak kolay gibi dursa da bu işten ciddi anlamda kazanç sağlamak istiyorsanız kendinizi profesyonel bir şekilde geliştirmenizde fayda vardır. Yapacağınız işin reklamını iyi bir şekilde gerçekleştirirseniz, tasarımlarınıza her zaman müşteri bulabilirsiniz. Yine de logo tasarımı konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız evden logo tasarımı yaparak para kazanabileceğiniz platformlara göz atabilirsiniz.

Afiş Yaparak Para Kazanmak

Evde afiş yaparak para kazanmak da dijital tasarım uygulamaları arasında oldukça popülerdir. İster duyuru ve bilgilendirme amacıyla olsun isterseniz de görsel tasarım afişleri olsun tüm hazırlıkları internet üzerinden kullanabileceğiniz programlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi ve grafik tasarım gibi iş kollarının en çok kullandığı bu afişler, ticari işletmeler için neredeyse her gün ihtiyaç duyulan tasarımlar arasındadır. Bu yüzden kaliteli ve göz alıcı tasarımlar yaparak kendinize geniş bir müşteri elde edebilir, afiş tasarımlarınız ile evden çalışsanız bile ciddi oranda kazançlar elde edebilirsiniz.

Canva Uygulaması Nedir?

Canva Ve Benzeri Uygulamalar İle Tasarım Yaparak Para Kazanmak
Canva Ve Benzeri Uygulamalar İle Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Canva tasarım uygulaması, internet üzerinden herhangi bir program indirmeden, browser tabanlı bir şekilde çeşitli tasarımlar yapabileceğiniz bir platformdur. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunan Canva uygulamasında tasarım yapabileceğiniz alanlar şunlardan oluşur:

 • Sunum
 • Video
 • Sosyal medya görselleri
 • Baskı ürünleri
 • Fotoğraf kolajı
 • İnfografik
 • Instagram ve Facebook gönderileri
 • Videolu mesajlar
 • Logo ve afiş tasarımı
 • Kartvizit tasarımı

Görüldüğü üzere Canva uygulamasını kullanarak evden herhangi bir program indirmeden tasarım yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle grafik tasarımcıların ve dijital pazarlama departmanlarının ihtiyaç duyduğu tüm tasarım süreçlerini Canva uygulaması kullanarak tamamlamak mümkündür. Siz de bu uygulama sayesinde tasarımlar yapıp internet üzerinden bunları müşterilerinize pazarlayabilirsiniz.

Canva Uygulamasıyla Nasıl Para Kazanılır?

Canva uygulamasıyla para kazanmak için uygulamaya kayıt olup tasarım yapmanız gerekir. Hazır görseller ve metinler kullanarak şirketler için çok ilgi çekici tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Bu tasarımlarınız profesyonel anlamda bir grafik tasarımcının yapabileceği seviyelere kadar ulaşabileceği için size yüksek rakamlarda kazanç fırsatı sunabilir. Dolayısıyla Canva gibi uygulamaları kullanıp tasarım yaparak para kazanmak hiç de sanıldığı kadar zor değildir.

“Canva ile nasıl para kazanırım” üzerine 22 yorum

 1. Düşük gelirli aileler için adeta bir can suyu olur. Evde tasarım yaparak para kazanmak için interneti kullanmak ve kendini geliştirmek yeterli. Harika bir fikir .

  Yanıtla
 2. Bu yazılar sayesinde farklı yöntemler ile para kazanma teknikleri öğrenmiş oluyorum mutlaka okumalısınız

  Yanıtla

Yorum yapın